11.7 C
03.05.2024.

Amar Hodžić, član KK Sensei osvojio srebro na Balkanskom prvenstvu

Član Karate kluba Sensei Turija – Lukavac Amar Hodžić osvojio je srebrenu medalju na Balkanskom prvenstvu u Ljubljani.

Kao reprezentativci BiH na ovom takmičenju nastupala su i tri takmičara iz KK Sensei Turija – Lukavac, Nejira Talović u borbama juniorke do 48 kilograma, Medina Baraković u borbama juniorke do 66 kilograma i Amar Hodžić kao član juniorske reprezentacije BiH u borbama.

U konačnici Nejira Talović je zauzela 7. mjesto a Amar Hodžić sa reprezentacijom BiH osvojio je srebrenu medalju, pobjedama nad reprezentacijama Hrvatske i Grčke dok su u finalu poraženi od reprezentacije Slovenije.

”Na ovaj način KK Sensei je nastavio nizati medalje sa balkanskih prvenstava i dostojno predstavljati Lukavac, Tuzlanski kanton i BiH”, navode iz KK Sensei.