16.7 C
27.04.2024.

Poraz pionira Slobode, kadeti savladali Tuzla City

U drugom kolu U-15 i U-17 Razvojne lige BiH, pioniri FK Sloboda su poraženi na domaćem terenu od Tuzla Cityja 2:1, dok su kadeti protiv istog protivnika bili uvjerljivi sa 4:1.

Početak utakmice U-15 selekcije Slobode nije nagovještavao poraz. Izabranici Amira Spahića dobro su otvorili utakmicu, imali terensku inicijativu što su krunisali u 30. minuti. Đapo je donio prednost crveno-crnima za veliku radost svih prisutnih. Ipak, gosti su najprije preko Čiraka u 34. minuti uspjeli izjednačiti, da bi potpuni preokret Tuzla Cityju donio Delić u 52. minuti susreta za ispostavit će se konačnih 1:2.

Od prve minute za pionire nastupili su Žigić, Salihović, Đapo, Vrabac, Zukić, Mehmedović, Havkić, Mušanović, Behlilović, Spahić i Huskić. Priliku za igru još su dobili Smajić, Sarunović, Akeljić i Hrnčić.

Nakon uvjerljive pobjede nad Igmanom, kadeti su dominantno slavili protiv Tuzla Cityja, a gosti su čak 4 puta loptu morali vaditi iz mreže. U 15. minuti Redžić je Slobodu doveo u vodstvo. Mogli su izabranici Denisa Karića do kraja prvog poluvremena povećati prednost, međutim u nekoliko navrata bili su neprecizni. Kazna je stigla u 36. minuti kada Bečić gostima donosi izjednačenje.

Ono što nisu uspjeli u prvom, kadeti Slobode uspjeli su u drugom poluvremenu. Iskoristili su svoje šanse, dominaciju na terenu, pokazali da su trenutno kvalitetnija ekipa i na kraju zasluženo slavili.

Najprije je Beganović u 47. minuti donio novo vodstvo crveno-crnom timu. Za 3:1 pogodio je Dudić u 75. minuti, a konačan rezultat susreta postavio je  Mujić u 86. minuti susreta.

Od prve minute nastupili su Smajić, Hrštić, Milošević, Beganović, Ćonjić, Dudić, Mujić, Omerčević, Redžić, Gerović i Okić. Još su nastupili Abidović, Sinanović, Bešić i Mujkić.