10.5 C
18.04.2024.

Revanš Studenta za poraz iz Mejdana: Sloboda 2 poražena na otvaranju drugog dijela sezone A1 lige

Razvojni tim Sloboda 2 nakon ligaške pauze u subotu je nastavio svoj ovosezonski put u A1 ligi sjever gdje su ih na startu drugog dijela sezone dočekali gradski rivali i prošlosezonski prvaci, ekipa UKK Student. Na samom startu ligaškog takmičenja ova dva tima odigrala su izuzetno zanimljivu i napetu utakmicu u dvorani Mejdan u kojoj su uspješniji bili mladi igrači Slobode rezultatom 92:86. Upravo taj susret bio je odlična uvertira za novi duel između dva tuzlanska tima, a ovoga puta Student se uspio revaširati za poraz iz prvog dijela prvenstva pa su tako u Univerzitetskoj dvorani na domaćem parketu upisali svoju prvu pobjedu u nastavku takmičenja.

Ispitivanje snaga u prvoj četvrtini i oprezna igra oba time ishodila je rezultatski izjednačenu četvrtinu, ali već u drugoj dionici domaći tim je napravio iskorak preuzevši kontrolu nad susretom što im je donijelo prvu ozbiljniju prednost. Gosti su držali priključak u prvom poluvremenu, nisu dopustili igračima Studenta da prelome susret, a na odmor se otišlo pri rezultatu 47:39. U nastavku Sloboda i dalje uspješno parira domaćinu i uspijeva smanjiti rezultatski zaostatak pa su u posljednju dionicu igre ušli sa -7 poena. Četvrti period igre bio je ključan za Student budući da su u posljednjih 10 minuta potpuno prelomili susret, ostvarili dvocifrenu prednost i riješili pitanje pobjednika za konačan rezultat 87:72.

Najefikasniji igrači u redovima Slobode 2 bili su Asim Gutić sa 15 poena i šest skokova i Emir Krajinić sa 13 poena. Eman Medunjanin je dodao 10, Harun Čustović devet, kao i Ajdin Ćosić koji je tome dodao i šest asistencija, a osam poena zabio je Denis Halilčević. U strijelce su se još upisali Aldin Kunosić sa šest te Ajdin Kahrić sa dva poena. Svoj debitantski nastup u A1 ligi za ekipu Slobode ubilježio je i mladi Mak Omerović, 13-godišnji član pionirske selekcije OKK Sloboda. Student je do nove pobjede predvodio Enes Latifagić sa double-double učinkom od 32 poena i 16 skokova te Saša Antunović koji je upisao 17 poena.

Ekipa Slobode je novim porazom sada na omjeru od jedne pobjede i sedam izgubljenih utakmica i dijeli isti skor sa ekipom Gradina Madi iz Tešnja. S druge strane, Student je četvrtim uzastopnim trijumfom došao na omjer od pet pobjeda i tri poraza. Crveno-crne u narednom kolu očekuje gostovanje u Srebreniku gdje ih dočekuje drugoplasirana ekipa ligaške tablice, Gradina Yavuz.