20 C
27.04.2024.

Sloboda ostvarila pobjedu u prijateljskom susretu sa ekipom Rahića

Uzbudljiva prijateljska utakmica odigrana je između Fudbalskog kluba “Sloboda” i ekipe Rahića u okviru turnira “Jedanaest heroja, nogometnih asova Doboj Istoka”.

Pored zahtjevnog vremena, Sloboda je dominirala terenom tokom cijele utakmice, držeći loptu u svom posjedu i stvarajući prilike pred golom protivnika. Njihova kolektivna igra bila je vidljiva kroz cijeli susret, a to je rezultiralo zasluženom pobjedom.

Golijada je započela kad je Lelić pogodio mrežu ekipe Rahića u 19. minuti. Bez predaha, naša ekipa nastavila je pritisak, što je rezultiralo još jednim lijepim pogotkom, ovog puta Delića. Tijekom prvog poluvremena, Mehmedović je još jednom dokazao svoje vještine i smanjio je rezultat na 2 – 1. Gol je postigao iz slobodnog udarca. Protivnička ekipa, Rahića, nije se predavala, iako su rijetki bili njihovi napadi na naš gol.

Turnir “Jedanaest heroja – nogometnih asova Doboj Istoka” je organizovan do sada 25 puta, a organizator turnira je Nogometni klub “Doboj Istok” iz Klokotnice.