MUP TK najavio je pojačane planske aktivnosti tokom predstojećih prvomajskih praznika, kada se očekuje povećan broj građana i veći intenzitet saobraćaja na području Tuzlanskog kantona.
Iz Uprave policije MUP-a TK navode da će policijski službenici pojačano obilaziti izletišta, otvorene prostore i naseljena mjesta, s ciljem očuvanja javnog reda i mira, zaštite građana i njihove imovine, te prevencije imovinskih delikata.
Pored toga, bit će pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, posebno na frekventnim saobraćajnicama, dionicama magistralnih puteva i raskrsnicama. Kontrole će biti usmjerene na prekršaje koji najčešće dovode do saobraćajnih nezgoda, među kojima su neprilagođena brzina, vožnja pod uticajem alkohola i korištenje mobitela tokom vožnje.
MUP TK apeluje na građane da poštuju odredbe Zakona o javnom redu i miru Tuzlanskog kantona i Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini, te da ličnim primjerom doprinesu očuvanju sigurnosti.
Građanima su na raspolaganju brojevi Uprave policije MUP-a TK 122 i 035/365-365 lokal 177, kao i policijski službenici na terenu.


