7.8 C
05.05.2024.

Zrinjski prekinuo pobjednički niz juniorske selekcije

U 19. kolu omladinske U-19 Premijer lige BiH, juniori Slobode poraženi su od Zrinjskog 1:0 koji je na taj način prekinuo pobjedničku seriju Slobode od 5 vezanih pobjeda u Kupu i domaćem prvenstvu.

Svi prisutni mogli su uživati u jednoj otvorenoj utakmici. Obje ekipe igrale su napadački fudbal, ali se na fudbalerima oba tima osjetio umor, zbog nedavnog nastupa u Kup takmičenju. Domaći su do pobjede došli u 86. minuti susreta kada je mrežu Brkića zatresao Koprčina. Uprkos porazu naša ekipa ostala je na 4. mjestu prvenstvene tabele sa 30 osvojenih bodova.

U narednom kolu na pomoćnom terenu stadiona Tušanj dočekuju Željezničar Sport – Team. Juniore Slobode 3. maja očekuje i finale Kupa BiH protiv Sarajeva koje će se odigrati u Zenici.

Za crveno-crne od prve minute su nastupili Brkić, Korajac, Dakić, Bratovčić, Pekarić, Mešić E, Hasanović, Biserović, Šerbečić, Aličić i Kovačević. Priliku za igru još su dobili Duvnjak, Palić, Bašić, Hrvić i Fačić.